Or’dan, bur’dan… Peki, neden?

Bodytr’yi kurup yönettiğim 6 yıl boyunca belirli konularla kendimi kısıtlamak durumundaydım. Geçmişte 7-8 ay anonim olarak blog tutmuş ve hatırı sayılır sayıda tumblr takipçisi de edinmiştim ama ana konum cinsellikti ve bir süre sonra söyleyecek pek de çok ve de yeni şeyim kalmadığını fark edip içimi döktükten sonra o blogu silip kapatmıştım. Şimdi burada, kendi ismimle, ordan burdan aklıma esen her şeyi yazacağım (başlıkta düşen sesler kesme işaretiyle belirtildi, titiziz amcası).

Edebiyat ağırlıklı yazacağımı sansam da sanatın her branşı ilgi alanıma giriyor. Özellikle felsefeye meraklıyımdır ayrıca. Psikoloji ve tarih de ilgilenmeyi sevdiğim konular. Neler yazacağımı bilmiyorum, elbette arada bir sağlıklı yaşam falan da olacaktır. Yani hiçbir konu kısıtlamam yok… Hayat yolunda mecburen ilerlerken ordan burdan, ona buna dair düşüncelerimi yazıya geçirmeye çalışacağım.

Yazmanın doğasında hemen her durumda “okutma isteği” yatar, yani, orası kesin ama burada kimse geri bildirim yapmasa da “yayımlamış” durumda olmak bana yetecek. Herhangi bir okunma, beğenilme kaygımın ya da çabamın olması söz konusu değil. Bunun rahatlığı da bambaşka ve üstelik benim için faydalı bir pratik alanı da olabilir… Profesyonel çalışmalarım ise ayrıca devam edecek, bu blogda yer almayacaklar. Onları okutmak için eskisi gibi gayret göstermeye devam edeceğim.

Okumayı yazmaktan daha çok seven bir yazar olarak, bu yolculukta bana eşlik edeceklere selam ederim.

Düşüncenin aydınlığında ve karanlığında atılan adımları konuşmanın kendine has, hayhuya kapılıp gitmekte olan toplumda çoğunun anlayamadığı o eşsiz lezzetine kendi içimden geldiği kadar varmak, bunu da anlayabilecek olanlarla paylaşmak istiyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir